Hudební nauka

Na této stránce najdete materiály pro distanční vzdělávání do předmětu “Hudební nauka”. Tyto materiály jsou rozděleny dle učitelů.

Mgr. Karin Frýdlová

Materiály do předmětu “Hudební nauka” paní učitelky Karin Frýdlové najdete na www stránkách https://phvahn.estranky.cz/

Jan Koňárek, DiS.

(aktualizováno 22. 5. 2020)

1. ročník

Nové učivo – stupnice C dur. Na straně 24 doplňte chybějící noty stupnice C dur do notové osnovy a posléze na schody ve cvičení níže.

Zároveň si zapamatujeme definici, že STUPNICE JE ŘADA OSMI TÓNŮ JDOUCÍCH ZA SEBOU. Kteří definici znají, tak si jí jen zopakují.

2. ročník

V sešitě na straně 28 se podívej na Dechové žesťové nástroje. Tyto hudební nástroje si vyhledej na internetu/youtube a naposlouchej si zvuk každého z nich. Pokud bude možnost, popros jednoho z rodičů, nebo sourozence, aby ti pustili nahrávku a zkus uhodnout, o jaký Dechový žesťový nástroj se jedná.

Následovně si vypiš na papír pár informací, které sis o nástroji vyhledal a založ jej do pracovního sešitu.

3. ročník

Z minulého a před minulého týdne jste měli vypracovat krátké referáty o B. Smetanovi a A. Dvořákovi. Vyzkoušej si tedy, kolik informací sis zapamatoval v následujícím kvízu. 

https://docs.google.com/forms/d/1PrXMQ2ITVymrhCKV4rjc7TnQUrXjg00znaXecBlp5kI/viewform?edit_requested=true. Kdo nemá ještě dodělané referáty, tak dopracujte.

4. ročník

Ze strany 34 – 35 v pracovním sešitě si přečti základní informace o institucích a událostech v České republice pro stručný přehled.
Následně pokud nemáš, si doplň hudební křížovku ze strany 37.

https://docs.google.com/forms/d/1kcCMr3FaWjRDwPVvofnvymhIVq4qM3EzTLx2zWxls1E/viewform?edit_requested=true

5. ročník

Ze strany 30 v pracovním sešitě si přečtěte a ztručně nastudujte hudebnu v období klasicismu. Vypiště si na papír pár zajímavostí, které vás nejvíce zaujali a vlož jej do pravocního sešitu.